Yüz Ürünleri

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:17 

Yaz kış demeden yüzümüz hep açık kalıyor. Yaz kadar kış aylarında da yüzümüzü korumamız gerekiyor. Güneş ışınlarından koruyan gündüz kremlerinin yanında sadece yüz bölgesine özel üretilen güneş kremlerini de kullanmanızı tavsiye ediyoruz. En iyi yüz kremlerine sahip olmak için Cosmetica’ya bir göz atın deriz.

Yüze Özel Güneş Kremleri Nelerdir?

Her kremde olduğu gibi güneş kremlerinin de içerikleri alternatiflerle tüketiciye sunuluyor. Kullandığımız her BB, CC ya da gündüz kremlerinin içinde güneş koruyucuları oluyor. Ama yüz bölgesine özel üretilen güneş kremlerini tek başına kullanabilirsiniz.

Güneş cildimizi ve özellikle yaz kış demeden açıkta kalan yüzümüzü olumsuz etkiler. Güneş ışınları cilt lekeleri, kuruluk, alerji ve daha birçok sorunla bizi baş başa bırakabiliyor. Bu sebeple her gün dışarı çıkmadan önce özellikle en hassas deriye sahip olan yüzümüze güneş kremini harici uygulamanızı uzmanlar tavsiye ediyor.

Cildinizin güzelliği için birçok bakım reçetesi uyguluyorsunuz ve düzenli olarak bakım yapıyorsunuz. Harcadığınız tüm bu emeklere güneş kremi kullanmazsanız kısmen veda edebilirsiniz.  Bu sebeple cilt güzelliğinde güneşin zararlı ışınlarından düzenli olarak korunmak önemli.

Yüz güneş ürünleri arasından kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz. Öncelikle formuna göre karar verin mesela krem mi yoksa losyon formunda mı olsun. Kâsede, sıkma tüpünde ya da sprey formunda olabilir güneş koruyucunuz. Sıra ürünün içinde size ne vadettiği geliyor... Yaşlanma karşıtı, leke giderici, hassas cilde özel, parlama karşıtı ve daha fazla çeşitten birini seçebilirsiniz güneşten korunmak için. Ve güneş kremlerinde güneşten korunma faktör dereceleri vardır. Bu derecelere de dikkat ederek size en uygun güneş kremine sahip olabilirsiniz.

Yüzünüz İçin Güneş Kremi Seçme Tüyoları

Güneş koruyucu seçerken vücudumuz için farklı yüzümüz için farklı içerikler aramalıyız.

Yüzünüzde kullanmak için güneş kremi alıyorsanız cilt tipimiz bu durumda önem kazanıyor. Yağlı bir cilde sahipseniz parlama karşıtı ürün içeriklerine yönelebilirsiniz. Düzenli güneş kremi kullanmak yüzünüzde sivilce oluşumuna neden oluyorsa güneş yüz kreminizin içeriği size uygun değil demektir.

Kuru bir cilt tipiniz varsa cildinizi yoğun nemlendirecek bir yüz güneş kremi seçebilirsiniz.

Ten renginize göre güneş koruma faktörüne karar verebilirsiniz. Ten renginiz çok beyaz ise yüksek koruma faktörü olan güneş kremlerinden birini seçebilirsiniz.

Güneş kreminizi yüzünüze sürdüğünüzde yapış yapış bir his bırakmaması önemlidir.

Bazı vücut güneş kremlerinin üstünde yüz bölgesinde de kullanılabileceği yazar. Bu ibareyi görmediğiniz taktirde vücut güneş kremini yüzünüze sürmeyiniz.

Güneşten Korunurken Yüzümüze Neden Vücut Kremi Kullanamıyoruz?

Yüzümüz vücudumuza göre daha fazla açıkta kalıyor. Yüzümüzün deri yapısı vücudumuza göre daha hassas. Vücut için geliştirilen ürünlerin içinde çoğunlukla alkol kullanılıyor ve bu ürün yüzümüzle temas ederse nem dengemiz bozuluyor. Nem dengesinin bozulması cildin kurumasına neden oluyor. Kuruyan cilt ise yaşlanıyor ya da egzama gibi lezyonlar ortaya çıkıyor. Vücut için üretilen güneş koruma kremleri yüze uygulandığında irritasyon sorunları oluşabiliyor.

Özellikle alerjik yani hassas bir cildiniz varsa sadece vücut için geliştirilen güneş koruma kremlerini yüzünüze uygulamayın. Yüzünüz için geliştirilen, yağ oranı akneye ya da farklı bir soruna neden olmayacak şekilde tasarlanmış ürünlere yönelin.

Yüz Güneş Ürünleri

Cosmetica’nın kişisel bakım ürünleri kategorisi altında yer alan güneş ürünlerinin içinden yüz ürünlerine ulaşabilirsiniz. Sadece yüzünüz için geliştirilen güneş korumalı yüz ürünlerinden Eda Taşpınar, Garnier Ambre Solaire, Nivea ve Sebamed markalarını inceleyebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?