Nemlendiriciler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/5  Ürün Sayısı:102 

Genetik şans denilen bir şey vardır ve bu da bizi bakım konusunda tembel yapar. Bu tembellik eninde sonunda başımıza iş açar ve bir şeyleri daha ciddiye almak zorunda kalırız. Ya da yaşımız cildimizi dert etmeyecek kadar küçüktür ve gelecek çok uzakta sanırız. Ülkemiz dört mevsim yaşar ve bu da dört ısı değişimi anlamına gelir. Bir de gün geçtikçe daha da kirlenen havayı düşünürsek bu durumlardan en çok cildimiz olumsuz etkilenir.

Güzellik kavramının temelinde nem vardır ve yeterince cildimizin nemini desteklemezsek hızlı bir şekilde yaşlanmaya başlarız. Bu sebeple cildimize bakmaya nemlendirici kullanarak başlayabiliriz.

Tabii ki nemlendiriciler tek başına cildinize destek veremez. Düzenli uyku, sıvı tüketimi, sağlıklı beslenme ve spor cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilikler arasında. Bu iyilikler zincirine bir de nemlendiricileri eklerseniz parlayan ve enerjisi yüksek bir cilt için tüm güç sizinle olacaktır.

Nemlendirici Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle nemlendirici çeşitlerine hakim olmanız önemli. Ve bunu yapmadan önce cildinizin ihtiyacını belirlemiş olmamız gerekiyor. Tüm bu aşamalardan sonra nemlendiricilerin içeriğine göz atabilirsiniz.

Nemlendiriciler harici kullanılan ürünlerdir. Cildi nemlendiren ve besleyen yoğun bileşenlerden oluşurlar. Sağlıklı cilt tanımına bakarsak ışıltılı, renk dengesi ve pürüzsüzlükten bahsedebiliriz. Cilt yaş ilerledikçe ya da alışık olduğu şartlar ani değiştiğinde kurumaya yatkındır. Nemlendiriciler ise cilde destek olmanın sadece birinci basamağıdır.

Nemlendirici Çeşitleri

Nemlendirici kullanırken cilt tipinize göre seçim yapmalısınız. Kuru bir cildiniz varsa yağ oranı yüksek krem çeşitlerine yönelebilirsiniz.  Yağlı ciltler de ise su ve mineral bazlı kremler daha iyi sonuç verecektir. Diğer cilt tipleri için ise yağ oranı yoğun olmayan su bazlı kremler kullanabilirsiniz.

Kremleri zamanlara göre ayırabilirsiniz. Gündüz için güneş korumalı nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Yapıları daha hafif olduğu için makyaj altı bazı olarak da sürülebilir ürünlerdir. Gece için ise cildi yapılandıran ve besleyen yapı olarak daha yoğun nemlendiriciler seçebilirsiniz. Böylelikle uyurken cildinizin onarımına destek vermiş olursunuz. Göz altı ve çevresi için mutlaka göz için üretilen nemlendiricileri kullanın.

Çok kuru bir cildiniz varsa ya da cildinize yoğun bir nem terapisi uygulamak istiyorsanız nemlendirici kremler yerine cilt bakım yağlarını tercih edebilirsiniz. Cildinizi hem nemlendirsin hem renklendirsin istiyorsanız Bb kremler tam size göre…

Garnier markasının Bb krem serisi, Loreal Paris ve Procsin markalarının cilt bakım yağları, göz çevresi için Neutrogena ve Nivea markaları, gece için Diadermine, gündüz için ise simple markasının ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Nemlendirici Kullanım Kuralları

Her ürünün kullanım kuralları vardır ve işe yaraması için kurallara uymak iyi olur diye düşünüyoruz. Her şey güzel bir cilt için ne de olsa. Ya da güzel bir cilt bizi terk etmesin diye de olabilir… Cildi nemlendirmek insanlık için belki küçük ama sizin için büyük bir adım. Ama tabii hayatta hiçbir şey tek başına işe yaramaz. Nemlendirici kullanımı kurduğunuz sağlıklı sistemin bir parçası olduğunda cildiniz emin olun ışıldayacaktır.

Cildiniz çok kuru ise 3-4 saatte bir seçtiğiniz nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Normal bir cilt yapınız var ise sadece geceleri nemlendirici periyodunu takip edebilirsiniz. Karma ciltler için ise t bölgenizi çok yağlandırmadan kuru olan tarafları nemlendirebilirsiniz. Nemlendirici kullanmadan önce cildiniz her zaman temiz olmalıdır. Gündüzleri makyaj yapmadan önce baz olarak nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Bu uygulama makyajınızı daha iyi gösterecektir.

Cildinizi nemlendirmek için aradığınız ürünü Cosmetica’da cilt bakım ürünleri kategorisinin altında yer alan nemlendiriciler bölümünde bulabilirsiniz. Gündüz, gece, göz çevresi, cilt bakım yağları ve Bb kremlerinin hepsi cildinizi iyi gelmek için sizi bekliyor.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?