Allık

Filtre
Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:84 

Günün birinde en masum makyaj malzemesi seçimi olsa sanırım allık bu konuda birinci seçilirdi. Makyaj yapmaya başladığımız genç kızlık yıllarından ikinci baharı yaşadığımız olgun yaşlarımıza kadar bizi mahcup ve alımlı gösteren sihirli bir dokunuş desek sanırım herkes aynı ağızdan allık diye ses verir.

Bir allık süreyim, geliyorum… Hafif bir allık sürdüm… Yanaklarına biraz allık sürsen çok daha iyi görünürsün… Çok güzel ve sağlıklı görünüyorsun allığının markası nedir?... İşte tüm bu konuşmalar gündelik hayatımızın bir parçası…

Allık tek başına kullanılabilen bir makyaj ürünü olduğu gibi ayrıca bir makyajı bitirmek için kullanılan son üründür. Eskiden beri sağlık ve güzellik sembolü olan elma yanaklar allıklarla her zaman hayatımızda diyebiliriz.

Allık Renk Dünyasında Neler Var?

Her zaman her ürün için sonsuz renk seçeneği olsun isteriz. Bu tabii bazı ürünler için mümkün değilken bazı ürünler için ise olmazsa olmazıdır. Allıklar kullanıcısına sonsuz renk seçeneği içinde sunulmaktadır. Allık rengi seçilirken birçok başlık düşünülmelidir. Saç rengi, ten rengi, aksesuarlar, kıyafet, mevsim ve diğer makyaj rengi seçimleri gibi… Yaz aylarında sıcak şeftali sonları, özel geceler için parlak toprak tonları ve kış için pembe yanakları tercih edebilirsiniz.

Allık Formları Hakkında

Bir rengi özel bir dokuyla birleştirdiğinizde sonuçlar her zaman değişecektir. Pembe tonları düşünelim toz allıkta ya da sıvı allıkta uygulanması farklı sonuçlar verecektir. Genellikle toz allıklara aşinayız ve fırçamızı daldırıp yanaklarımıza dokunuş yapmayı seviyoruz. Aksini düşünen birisi varsa şimdi konuşsun ya da sonsuza kadar sussunJ

Son dönemlerin ıslak görünümlü makyaj modası için ve farklılık peşine düşenlere müjdeler olsun ki krem formunda allıklarımız da var. Mevsimlerden yaz ise krem allık kullanmanızı öneririz. Ayrıca krem allıkları ihtiyaç duyduğunuzda dudaklarınıza da uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Daha kalıcı ve allıkta mesai arayışı içinde olanlara likit formda üretilen allıkları öneriyoruz. Ayna yardımı olmadan bile sürülebilen pratik bir üründür. Krem allıkta olduğu gibi likit allıklar da dudaklarda kullanılabiliyor.

Allık Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazımızın girişinde çok iddialı bir başlangıç yaptık ve hatırlatmak gerekirse bir makyajın son sihirli dokunuşu olarak bahsettik allıklardan. O zaman hakkını verelim ve allık kullanırken en iyi sonuç için nelere dikkat etmeliyiz bir göz atalım.

Öncelikle birden fazla allık rengine sahipseniz farklı renkler için bazı karışımlar deneyebilirsiniz. En sevdiğiniz 3 farklı allığınızla daha en sevdiğiniz bir allık rengi yakalayabilirsiniz. Allık seçimi kadar allığı cildimize transfer edecek aracı aparat seçimi de önemlidir. Genelde yanak fırçası ile allık uygulaması gerçekleştiririz. Sık kılları olan ve ucu oldukça tok görünen bir allık fırçası ile belirgin bir allık uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Daha belli belirsiz bir allık uygulaması için parmaklarınızı da kullanabilirsiniz. Krem ve likit formları olan allıkların uygulanması için allığı içine emmeyecek bir malzemeden fırça seçilmelidir. Daha doğal bir görüntü içinse ise makyaj süngerlerini kullanabilirsiniz.

Makyajda Allık Dokunuşu

Allık aslında cildinizin belirli noktalarına renk vermesi için kullanılan güzel bir üründür.  Allığı uygulamak için yüzümüzün çıkıntılı noktalarını hedef alırız. Öncelikle yanaklarımızın çıkık yerlerine ve daha sonra istersek burun ucu ve çene ucuna da uygulayabiliriz. Özellikle allık sürerken burun kenarlarına ve saç diplerine gelmeyecek şekilde uygulamanızı tavsiye ederiz.

Makyajı tamamladıktan sonra son dokunuş olarak sıra allıklara gelir. Makyajınızın genel bütünlüğünü tamamlayacak bir uygulama ile hazırlıklarınız tamamlanacaktır.

Yüz Şekillerine Göre Allık Uygulaması

Göz yapısına göre makyaj uygulandığı gibi yüz şekline göre de allık uygulanır. Allık kullanarak yüzünüzü daha ince, yanaklarınızı daha dolgun ve cildinizi daha sağlıklı gösterebilirsiniz. Yuvarlak yüz yapısına sahipseniz elmacık kemiklerinizin daha alt taraflarına belirgin allık uygulaması yapmanız yüzünüzü daha ince gösterecektir. Işık oyunları için renkli allıklar yerine daha doğal ten renkleri olan toprak renklerini tercih edebilirsiniz. Uzun yüzünüz varsa elmacık kemiklerinin altına allık uygulaması yüzünüzü daha da uzun göstermesine sebep olacaktır bu sebeple allığı daha yaygın bir şekilde yüzünüze uygularsanız yüzünüz olduğundan çok daha fazla uzun gözükmez.

Allık Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj çantanızda allık renk skalanız ve form çeşidiniz fazla olabilir. Bu da her duruma özel bir uygulama yapma özgürlüğü size verecektir. Size en yakıştığını düşündüğünüz renkleri içeren allık paletlerini tercih edebileceğiniz gibi toz allık yanında kremsi dokusu olan allıkları da makyaj çantanıza ekleyebilirsiniz. Hatta farklı formlarda olan allıkları birbirine karıştırarak kendinize özel renkler oluşturabilirsiniz.

Tüm allık çeşitleri için  Cosmetica’nın makyaj kategorisi altında yer alan allık bölümüne bakabilirsiniz. Pastel markasının bronz görüntüsü için Terracotta çeşidini alabilir ve alternatif olarak likit formundaki renk çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Max Factor markasının krem allıklarına ve Loreal Paris markasının allık paletini denemek isteyebilirsiniz. Flormar, Golden Rose, Pretty, Rimmel ve daha fazla marka allık alternatifi Cosmetica’da sizleri bekliyor. Kendi güzelliğiniz ve sevdiklerinizin güzelliği için beğendiğiniz allıkları bir tıkla hemen satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?