Yaşlanma Karşıtı Gece Kremleri

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:13 

İnsan oğlunun mücadele içinde olduğu bir kavramdır “yaşlanma”. Hatta bazıları yaşlanma kelimesini kullanmayı sevmez. Onlar için “yaş almak” şeklinde kullanabiliriz.

Fiziksel olarak yaşlanma düşünüldüğü gibi çok ileri yaşlarda başlamıyor. 20’li yaşlarda başlıyor desek… Yeni dünyanın getirdiği olumsuzluklar, genetik faktörler ve beslenme direk cildimizi etkileyen birkaç başlık.

20’li yaşlarda başlayan hücre yıkımları daha ileri yaşlarda (35 ve sonrası) hücre kayıplarına dönüşerek yaşlanmayı gözler önüne serer. Yaşlanmayla birlikte cilt enerjisini kaybetmeye başlar ve daha yorgun bir ifade yüzümüze oturur.

Aslında aile büyüklerine ya da anneannemize, annemize bakarak yaşlanma açısından kendi geleceğimizi kısmen görebiliriz. Onlara bazı sorular sorarak kendimizle ilgili fikir sahibi olmaya çalışabiliriz.  Ciltleri ne zaman yaşlanmaya başladı, daha derin kırışıklıklar hangi yaşlardan sonra oluştu vb.

Günümüzde yaşlanmanın işaretlerini azaltmamız mümkün. Hatta bazı yaşlanma işaretlerini azaltmanın ötesinde uzun süreliğine erteleyebilir. Bunun için iyi bir uyku düzeni, yeterli sıvı alımı, sağlıklı beslenme ve spor dışında yaşınızın getirdiği ihtiyaçlara yönelik bir cilt bakımı ürünü kullanmanız yeterli olacaktır.

İlk olarak ince çizgilerle tanışırız. İnce çizgilere yönelik bir ürün kullandığınızda, ürününüz kırışıklıkları belirsizleştirmek için iş başında olacaktır. Yaşlanma karşıtı kremler ise sıkılık kaybı, daha derin çizgiler ve lekeler gibi cilt sorunlarıyla savaşması için tasarlanmıştır. Cilt kreminizi cilt yaşınıza ve tipine göre seçmeniz önemlidir.

Yaşlanma karşıtı kremleri kullanmak için fazla beklememek gerekli. Bazı konularda bazı şeylere geç başlamak faydalı olabilir tabii ama bu kremler için geçerli bir durum değildir. Cildimizdeki yaşlanma belirtileri ağırlaştıktan sonra krem kullanımına başlanması üründen istenilen faydayı almamanıza neden olabilir. Hatta daha karmaşık tedavilere ihtiyaç duyar hale gelebilirsiniz.

20’li yaşlarda cildinizi nemli tutmanız yeterli olacaktır. Bu yaşlar ön yaşlanma dönemi olarak isimlendirilebilir. 30’lu yaşlarda ise ince çizgiler belirmeye başlayacaktır. Bu yaşlarda cildinizi sadece nemlendirmek yeterli olmayacaktır. Hem nemlendiren hem de kırışık karşıtı kremler sürmeniz gereklidir. 40’lı yaşlarda ise cilt elastikisini yitirmeye başlayacaktır. Genel ürünlerin dışına çıkıp bulunduğunuz yaş için üretilen kremlere yönelmeniz önemlidir.

Gece Yaşlanma Karşıtı Krem Kullanmanın Faydaları

Gece insanların dinlendiği ve yenilendiği bir zaman dilimidir. Biyolojimizde bu yönde çalışır. Uyku sırasında özellikle cildimiz dinlenir ve yenilenir. Bu sisteme destek olmak için gece kremleri üretilmiştir. Özellikle yaşlanma karşıtı kremlerin gece kullanımı uzmanlar tarafından önerilir. Bizim için özellikle hücre kayıplarının yaşanmaya başlandığı 35’li yaşlarda yaşlanma karşıtı gece kremleri daha da önem kazanır. Uyku saatlerine dikkat etmemiz ve düzenli bir şekilde yaşlanma karşıtı gece kremi kullanmamız bizi mutlu edecek sonuçlar yaratacaktır.

Gece ürünlerinin içeriği gündüz kremlerinden daha yoğun ve özenlidir. Gündüz yaşlanma karşıtı kremlerinde güneşe karşı koruma içerirken gece kremlerinde cildin kurumasını önleyen, hücre yenilenmesini destekleyen ve cildin enerjisini yükseltecek içeriğe sahiptir.

Yaşlanma Karşıtı Krem Seçimi

Cildinizin yapısına, yaşına ve ihtiyacına yönelik ürünler kullanmalısınız. Nemlendirme artı ince çizgiler için bir ürün arayışı içindeyseniz Nivea cilt uykusu kremini inceleyebilirsiniz. İnce çizgilerinizi pürüzsüzleştirirken yorgunluğunuzu da alacaktır. Daha yoğun etkisi olan farklı bir ürün kullanmak isterseniz Loreal Paris markasınınhyaluron içerikli ürününü alabilirsiniz. Cildinizi yoğun bir biçimde nemlendirir ve dolgunlaştırır. Diadermine, Neutrogena ve daha fazla markanın ürünü Cosmetica’da sizleri bekliyor. Yaşlanma karşıtı gece kremlerini Cosmetica’da yaşlanma karşıtı ürünler kategorisinin içinde bulunan yaşlanma karşıtı gece kremleri bölümünden ulaşabilirsiniz.

Görünüşünüzün en değerli parçası cildiniz için tüm ihtiyaç duyduğunuz ürünler Cosmetica’da…

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?