Hijyenik Pedler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
KotexKotex(20)
OrkidOrkid(28)
SleepySleepy(19)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:69 

Regl kadınların doğurganlık dönemlerine geçtiğinin bir göstergesidir. Belirli aralıklarla yenilenir ve ortalama 5 ila 7 gün arasında sürer. Menopoz dönemine kadar bu süreç devam eder.

Adet kanaması rahim içinde döllenme olmadığı için gerçekleşir. Rahim belirli aralıklarla döllenme için hazırlık yapar ve bu olmadığında yumurta kalıntıları vajinal kanama şeklinde vücuttan atılımı gerçekleşir.

Regl döneminde vajinal kanama dışında fiziksel değişiklikler de oluşur. Şişlikler, ağrılar ya da kasılmalar olabilir. Psikolojik açıdan da buhranlı birkaç gün geçirebilirsiniz. İşte tam da bu günlerde konfora ve rahatlığa ihtiyaç duyarsınız. Hijyenik pedler kadınların bu döneminde en büyük destekçileridir.

Hijyenik Ped Nedir?

Regl kanamalarının sızıntısını engelleyen ve genital bölgenin hijyenini koruyan ürünlerdir hijyenik pedler. Özel gün olarak adlandırılan regl dönemlerini tedirgin olmadan geçirebilmeniz için hijyenik pedler üretildi.  Hijyenik pedlerin kanamayı emen yapısı hem kanı hem de kötü kokuyu hapseder. Cilde zarar vermeyen yapısı ve çeşitleriyle de gün boyu rahat hareket edebilmenizi sağlar.

Her biri özel hijyenik ambalajında olan pedlerin kullanımı çok pratiktir. Paketinden hızlıca çıkarıp yapışkan kısmını iç çamaşırınızın içine yerleştirebilirsiniz. Bu uygulamayı ihtiyaç duydukça gün içinde tekrarlayabilirsiniz.

Regl dönemleri başlarken, ilerlerken ve biterken farklı miktarlarda kanama oranı gerçekleşir. Bu sebeple kullandığınız pedinde boyutu bu kanama miktarına göre değişiklik gösterebilir.

Hijyenik Ped Kullanımı

Hijyenik pedler kanamanın dışarıya sızıntı yapmaması üzerine tasarlanmıştır. İki yapışkan kulağı ile iç çamaşırınızı tam kavrar ve kanamanızı konforlu bir şekilde biriktirir.

Hijyenik pedi kullanmadan önce mutlaka ellerinizi yıkayın. Bir de kullandığınız pedin hijyenik ambalajında olduğuna emin olun.

Hijyenik pedlerin kullanımı ve çantada taşınması kolaydır. Gün içinde kolaylıkla hijyenik pedinizi değiştirebilirsiniz. Kanama yoğunluğuna göre gün içinde 2-3 saatte bir ped değişimi yapabilirsiniz.

Kanama yoğunluğuna uygun boyutta bir hijyenik ped seçiminden sonra onu ambalajından çıkarın ve kulakçıkları da dikkate alarak iç çamaşırınıza yerleştirin. Pedin iç çamaşırınızı kavradığına emin olun ve günün tadını çıkarmaya devam edin.

Enfeksiyon, taşma ve kötü koku oluşumunu istemeyiz. Bu sebeple pedinizi gerekli aralıklarla değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Atık pedlerinizi temiz pedinizin ambalajına sararak çöpe ya da ped atık kutularına bırakabilirsiniz.

Hijyenik Ped Seçimi Hakkında

Pamuk, bambu ya da bitkisel liflerden üretilen hijyenik pedler farklı boyutlarıyla kullanıcının seçimine sunulmaktadır. Ürünler tasarlanırken adet dönemlerinin rahat ve güvenli (sızdırmadan) geçirilmesi amaçlanmıştır.

Teknoloji ilerledikçe daha esnek ve vücudun şeklini alan ped çeşitleri üretildi. Özellikle spor faaliyetleri esnasında ya da hareket içinde geçecek bir gün için de ürün çeşitleri geliştirildi. Regl döneminizi geçirmek için seçeceğiniz hijyenik pedin cilt tipinize uygun olması önemlidir. Emicilik kapasitesi ve boyutu da diğer önemli faktörlerdir. Bazı ped çeşitleri tamamen doğal içerikten oluşur ve cildi hassas olan insanlar rahatlıkla kullanabilirler.

Regli Dönemi İçin Tüyolar

Kadınların genital bölgesi yapısı gereği çok hassastır.  Genital bölgenizin tahriş olmaması için cildinize uygun bir ped yapısı seçmeniz önemlidir. Kullandığınız pedin hijyenik ambalajında olduğuna emin olun ve ped değişiminde mutlaka ellerinizi yıkayın. Kanamanın yoğun olduğu ve hijyenik ped kullandığınız dönemlerde çok dar iç çamaşırı kullanmayınız. Pedin genital bölgeye gelecek yüzeyine hiçbir şekilde temas etmeyin ya da onu o şekilde herhangi bir yüzeye bırakmayın.

Özel günlerinizi rahat ve güvenli geçirebilmek için Cosmetica’da yer alan kişisel bakım ürünleri kategorisi altında yer alan kadın bakım ürünleri bölümünden Kotex, Orkid ve Sleepy markalarının ürünlerine ulaşıp satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?