Kaş Kalemi

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:51 

“Ey sevgili gel gayri gül cemalini göreyim” … Cemal dediğimiz yüzümüz ve insan oğlunun aynasıdır. Hüznü, sevinci, kederi, şaşkınlığı ve nice duyguları yüzümüzden aktarırız dış dünyaya. Bu sebeple yüzümüz bizim vücut dilimizdeki en önemli yerimiz. Yüz deyince tenimiz, gözümüz, burnumuz, ağzımız, yanaklarımız ve kaşlarımız aklımıza geliyor. Özellikle kaşlar yüzümüzün bütün ifadesini belirliyor. Bu sebeple kaş için uyguladığımız her işleme dikkat etmemiz önemlidir.

Eski dönemlerde kaşlar çok ince kullanılırmış. Günümüzde ise kalın ya da doğal kaş kullanımı daha yaygın durumda. Özellikle makyajsız yüzde kaşların güzelliği daha önem kazanıyor. Bizi canlı ve sağlıklı gösteriyor kalın ve dolgun kaşlar.

Kaş boşlukları özellikle kalın ve dolgun kaş görüntüsünü olumsuz yönde etkiliyor. Bu sorunu da kaş makyaj ürünleriyle rahatlıkla çözebiliyoruz.

Kaş makyajı için hangi ürünü seçmeliyim?

Kaş makyajı için piyasada birçok alternatif mevcuttur. Kaş farları, jelleri, maskaraları, pomatlar ve kalemler… Hepsinin kullanım amacı daha güzel kaşlar elde etmek olsa da her birinin kullanım nedenleri değişmekte. Kaşın doğal yapısını bozmadan kolay uygulanabilir bir ürün arayışınız varsa kaş kalemini tercih etmenizi öneriyoruz. Kaş kalemleri kaşa doğal bir görüntü verirken en acemi uygulayıcının elinde bile güzel sonuçlar veriyor.

Kaş kalemi nasıl kullanılır?

Neredeyse her kaş kaleminin kapağında entegre kaç fırçası bulunur. Bu fırça yardımıyla kaşlarınızı tarayarak şeklini oturtun. Kaşınızı taradıktan sonra kaş boşluklarınız daha belirginleşecektir. Belirginleşen kaş boşluklarınızı kaş kalemi yardımıyla doldurun. Kaş doldurma işleminden sonra kaşınızın geneline de kaş kalemini uygulayın. Daha sonra kaş fırçasıyla kaşlarınızı tekrar tarayın. Böylelikle kaşlarınıza uyguladığınız boya homojen bir şekilde yayılır ve dolgun kaşlara ulaşmış olursunuz. Bazı durumlarda daha dolgun görüneceğini düşünerek saç rengimizden ya da kaş rengimizden daha koyu renk kaş kalemi uygulaması yapmak isteyebiliriz. Bu düşünce yanlıştır ve iyi sonuç vermez. Doğal görünmeyen kaşlar sizi gün boyu rahatsız eder. En ideal sonuç için kaş renginizde ve saç renginizde bir renk seçmenizdir.

Kaş kalemi nasıl seçebiliriz?

Kaş kalemi rengini gönlümüzce seçebiliriz ama bu gönlümüzce seçtiğimiz kaş kalemi bizi günün sonunda mutlu etmeyebilir. Bu sebeple bize en uygun kaş kalemini biraz araştırıp belki birkaç deneme yaparak belirlemek en sağlıklı sonucu size verecektir. Biz size birkaç tüyo bu anlamda derlemek istedik.

Kaşlarınıza düzenli olarak bakım uygulayın. Şekil verebilmek için sağlıklı kaş yapısına ihtiyaç duyarız. Kaşlarınız ne kadar sağlıklı olursa kaş makyajınız bu paralellikte güzel olur. Kaş kaleminizin rengini mutlaka kaşınızdan bir ton açık kullanın. Saçınızdan ziyade kaş renginizi referans olarak kullanın. Çok koyu kaş renginiz yoksa siyah rengi kullanmamanızı öneririz. Kaş kalemi alırken yapısının olabildiğince yumuşak olmasına dikkat edin. Kaş kaleminizi kullanırken de sert darbelerden kaçının. Kaş tüylerinize zarar verir ve zamanla kaşlarınız dökülebilir.

Sarışın kadınlara sesleniyoruz şu an… kaş kalemi alırken daha canlı daha sıcak renklere yönelebilirsiniz. Kaş renginizden bir ton açık renk kaş kalemi seçmeniz kaşlarınızı daha doğal gösterecektir. Özellikle beyaz tenliyseniz kaşın bütününe değil de sadece ihtiyaç olan noktalara kaş kaleminizi uygulayabilirsiniz.

Şimdi de kumral tenli kadınlara sesleniyoruz… Kaşınızın bir ton açık rengine denk gelen kahve tonlarını kaşınız için kullanabilirsiniz. Birkaç ufak deneme ile kaşında nasıl duruyor bakmalısın. Küllü kaş kalemleri kumral kadınlarda daha ideal bir kaş görüntüsü veriyor bizden söylemesi…

Son olarak esmerler var… Esmer tenli kadınlar en çok siyah renkli kaş kalemlerine yönelir. Bu renk sizin için uygun da olabilir olmaya da bilir. Bunu birkaç deneme ile test edebilirsiniz. Daha özel geçelerde siyah göz kalemini kullanabilirsiniz ama günlük kullanımda daha açık renklere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Kaş kalemi seçenekleri nelerdir?

Kaş kalemlerinde renk seçenekleri olduğu gibi ambalaj seçenekleri de mevcuttur. Kalın ve ince, sert ve yumuşak, açılan kalem ve dönerek kendi uzayan kalem, koyusu ve açığı, uzun süre kalıcı ve kolay çıkabilen seçenekleriyle her kullanım isteğini karşılayan seçeneklere bakmak için Cosmetica’nın göz kategorisi altında yer alan kaş kalemleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Tüm makyaj severlerin bildiği ve tercih ettiği markalar olan Max Factor, Maybelline New York, Golden Rose, Pastel, Loreal Paris ve daha fazla marka satın almanız için Cosmetica’da sizleri bekliyor. Farklı zamanlar için birden fazla göz kalemi alarak makyaj çantanızı zenginleştirebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?