Kapatıcı

Filtre
Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:93 

Daha çok cilt kusurlarını kapamak ya da cilt rengini eşitlemek için kullandığımız bir makyaj altı ürünüdür kapatıcılar. Özellikle gözümüzün alt bölümünde oluşan renk farklılıklarını kapamak için kullanırız. Sivilceler, pürüzler, lekeler, yara izleri, morluklar ve kızarıklıklar… İşte tüm bu cilt sorunlarını makyaj öncesi görünmez kılmak için kapatıcıları kullanabilirsiniz.

Tüm cilt kapama makyajlarının hedefi aydınlık, eşitlenmiş bir cilt, pürüzsüz ve enerjisi yüksek bir cilde ulaşmak. Kapatıcılar, cildi için en iyi görüntüyü isteyen makyaj severlerin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır.

Cosmetica’da makyaj kategorisi altında yer alan kapatıcı bölümünden kapatıcı markalarına ve çeşitlerine göz atabilirsiniz.


Kapatıcı Çeşitleri

Kapatıcılar krem, likit, stick ve kalem formunda satılmaktadır. Yüz ve göz bölgesi için farklı ürünler kullanılabildiği gibi aynı ürünü de iki bölgeye uygulayabilirsiniz. Kullandığınız ürünün hem yüzünüz hem de göz altınız için uygun olup olmadığını kontrol ederek kullanabilirsiniz. Kapatıcılar tek başlarına ya da başka ürünlerle birlikte kullanılabilir. Nemlendirici sürdükten sonra cilde uygulanabileceği gibi nemlendirici ile karıştırarak da cildinize kapatıcı uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde fondöten içerisine de kapatıcınızı ekleyerek kullanabilirsiniz.

Likit formundaki kapatıcılar fırça ya da sünger yardımıyla direk cilde uygulanabilir. Stick kapatıcılar ise ruj gibi cilde sürülebilir ve daha sonra bir fırça yardımıyla dağıtılabilir. Bu işlem için parmaklarınızı da kullanabilirsiniz lakin ortak kullandığınız bir ürün ise hijyen açısından bir sünger aracılıyla cildinize uygulamanızı tavsiye ederiz. Kalem kapatıcılar da stick kapatıcılar gibi kullanılır.

Eskiden kapatıcılar neredeyse tek ton üretiliyordu. Geniş renk skalası yoktu. Günümüzde ise bir ressamın renk paleti gibi ten renginin her tonu bulunuyor. Cildimizin tonuna uygun renkler daha çok cilde ışık vermek için kullanılıyor. Bu sebeple kapatıcınızı cildinizin 1-2 tonuna kadar açık renk seçebilirsiniz. Yüzünüze farklı bir ışık yerleşsin istiyorsanız kapatıcınızı göz altınıza ve yüzünüzün yüksek yerlerine uygulayabilirsiniz.

Renkli kapatıcıların olduğu paletler ise cildinizde yer alan farklı renkteki lekeleri kapatmak için kullanılır. Bunun için Rimmel ve Flormar markalarının renkli palet ürünlerine bakabilirsiniz. Ayrıca göz altı için ayrı bir ürün tercih edebilirsiniz.


Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

Kapatıcıların renk tonlarına göre kullanım farklılıkları oluşabilir. Renkli kapatıcılar lekeleri yok etmek için kullanıldığı için ilk önce cilde onu uygulamak gerekiyor. Bu duruma fondöten, BB ve CC ürünleri de dahil. Cilt lekelerin zıt tonunu taşıyan kapatıcılar lekenin üstüne sürülür. Daha sonra diğer cilt makyaj ürünlerine geçilir.

Cilt tonunda olan kapatıcılar ise fondöten sonrası uygulanabilir. Böylelikle cildiniz daha pürüzsüz ve daha enerjik gözükecektir. Cilt sorununuz yoksa fondöten kullanmadan direk cildinize ışıltı vermesi için kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

Göz ve kaş altına, burun kemiğine ve en önemlisi elmacık kemiklerine kapatıcı uygulayabilirsiniz. Cilt tonunuzdan 1-2 ton açık kapatıcı sürdüğünüzde daha ışıklı ve boyutlu bir yüz görünümüne kavuşursunuz. Koyu tonlarda olan kapatıcıları ise belirginleşmesini istemediğiniz noktalara sürebilirsiniz.

Göz altı kapatıcılarını göz üstüne yani kapaklarınıza sürmeyin. Göz makyajı yapmayı planlıyorsanız makyajınız bittikten sonra göz altınıza kapatıcınızı uygulayın. Böylelikle rimel ya da göz farı kapatıcınıza bulaştığında silmek zorunda kalmazsınız. Kapatıcı kullanmadan önce cildinizde herhangi bir makyaj kalıntısı kalmamış olması önemli. Cildinizi öncelikle güzelce temizleyip, nemlendiricinizi sürdükten sonra kapatıcı faslına geçerseniz cildiniz ışıl ışıl parlayacaktır. En iyi makyajın birinci kuralı temiz ve bakımlı bir cilttir. Son olarak ise kapatıcınızı iyi dağıtmanız gerekiyor.

Kendinize en uygun kapatıcıyı bulmak için Cosmetica’nın makyaj kategorisi altında yer alan kapatıcı bölümünden Maybelline New York, Max Factor, Flormar, Golden Rose, Loreal Paris, Pastel, Rimmel ve daha fazla markaya ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kapatıcı ürününü bir tıkla hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?