Saç Şampuanı

Filtre
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/12  Ürün Sayısı:277 

Bir filmde, saçın ne güzel kokuyor diyor kadın adama, adamda şampuan kullandım diyor kadına… İlk etkileşim belki de ilk iletişime vesile oluyor güzel kokulu şampuan… İşte aslında seçtiğimiz her ürün bizi yansıtıyor… Bu sebeple doğru ürün doğru kullanım ve doğru bir seni yansıtıyor dünyaya… Her detay bir bütünü tamamlıyor aslında ve bu sebeple her detay önemli hayatımızda. Saçlarımız bizim en sevdiğimiz en öz aksesuarımız. Sıkıldığımızda topladığımız, güzel görünmek istediğimiz de saldığımız saçlarımız… Güne hazırlanırken önce saçlarımızdan başlarız… Bu sebeple şampuanlardan bahsetmek istedik biraz sizlere.

Normal saç şampuanları, özel saç şampuanları ve kuru saç şampuanları olmak üzere üç başlık altında Cosmetica’da tüm şampuan çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Şampuan Nasıl Seçilir?

Saç tipinize göre uygun bir ürün seçmeniz önemlidir. Saç dipleri yağlı, normal ve kuru olmak üzere üç çeşitte değerlendirilir. Saç tiplerinin yanında saç yapısına göre de saçlar farklılaşır. Kalın, ince, kıvırcık, düz, dalgalı, kısa ve uzun olmak üzere çeşitlere ayrılır. Saç yıkama periyodu da şampuan seçiminde önemlidir. Tüm bu başlıklara dikkat ederek uygun bir şampuan seçimi yapabilirsiniz.

En çok kuru saçlar bizi zor durumda bırakır. Şekil almaz ve sağlıksız görünür. Bu sebeple kuru saçlar için üretilen içinde sülfat maddesi olmayan ürünlere yönelmek gerekir. Kuru saçlar için her gün saç yıkama periyodu uygun değildir. Saçınızın yapısı dışında çok işlem gördüğü için yıpranan saçlara sahipseniz keratin içerikli şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz. Argan gibi doğal yağlarla harmanlanan şampuan seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Yağ oranı yüksek bir saç derisine sahipseniz gün içinde sönen ve bakımsız görünen saç sorunu yaşıyorsunuz demektir. Bu sebeple kuru saç yapısı için üretilen nem oranı yüksek şampuanları kullanmamanız gerekir. Hacim veren ve yağ oranını dengeleyen ürünler sizin için uygundur. Sık yıkama temposundan dolayı kuru saç şampuanlarını da tercih edebilirsiniz. Gün ortasında sönen saçlarınızı kısa bir uygulamayla yine canlandırabilirsiniz.

Normal saç yapısına sahipseniz kuru ya da yağlı saçlar için üretilen özel şampuanları kullanmayın. Bu ürünler saç derinizin dengesini bozabilir. Normal saçlar için üretilen ve saçlarınızı derinlemesine temizleyip bakım yapan ürünlerden satın alabilirsiniz.

Saç Sorunlarına Yönelik Şampuan Seçimi

En sık yaşadığımız sorun ise gereğinden fazla dökülen saçlardır. Saçların belli bir oradan her gün dökülmesi normal kabul edilir. Saçlarınız normal kabul edilen oranlar dışında dökülüyorsa ya da saç derinizde açılma varsa mutlaka bir uzmana gidin. Bu tip saç sorunları için özel içerikli şampuan çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz. Saç derisini besleyen güçlü bileşenlere sahip bu şampuanların içinde paraben, silikon sülfat ve alkol içermediğine dikkat edin.

Saç dökülmeleri dışında saç derisinde kabuklanma da sık görülen bir durumdur. Uzman tavsiyesi dışında saç kepeklenmesi için üretilen şampuan içerikleri bu konuda size destek olabilir. Kepek karşıtı şampuan çeşitlerinin içinde saç derisini ölü deriden arındıran ve deriyi yumuşatarak bakım yapan formüle sahiptir.

Saç Şampuanı Çeşitleri

Blendax markasının kiraz çiçeği, badem yağı, yasemin, ısırgan özlü ve daha fazla çeşidini deneyebilirsiniz. Markanın erkekler için özel ürettiği Blendax Menthol Ferahlığı Şampuan çeşidini inceleyebilirsiniz.

Cilt bakımında iddialı olan Dove markasının birbirinden farklı güçlü özlere sahip ürün çeşitlerine bakabilirsiniz. Uzun ve güzel saçlar için Dove Uzun Saçlar için üretilen şampuanını satın alabilirsiniz.

Bioblas markasının özel saç bakımı için geliştirdiği şampuan çeşitlerini saç bakım reçetenize ekleyebilirsiniz. Dökülmelere karşı, yoğun nemlendiricili, keratinli ve daha fazla ürün çeşidini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Hem kadın hem de erkekler için üretilen Clear, Dieci, Duru, Elidor, Gliss, Head&Shoulders, Loreal Elseve, Pantene ve daha fazla markanın şampuan çeşitlerine Cosmetica’nın saç bakım kategorisi altında yer alan saç şampuanları bölümünden ulaşabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?