Kadın Bakım Ürünleri

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
KotexKotex(38)
O.b.O.b.(9)
OrkidOrkid(41)
SleepySleepy(25)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
SEÇİMLER
38 Ürün
Markalar
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:38 

Kadın hijyen ürünleri, kadınların rutin olarak adet, genital akıntı ve genital ile ilgili kullandıkları kişisel bakım ürünlerinden oluşmaktadır. Ürünler kişisel kullanım için tasarlandığından dolayı tek kullanımlıktır. Hijyenik ped, genital akıntılar için günlük ped, mesane pedi ve tamponlar tek kullanımlık kadın hijyen ürünleridir. Ayrıca genital bölge bakımı içinde yıkama jelleri ve mendilleri mevcuttur. İşte tüm bu ürünler kadınların sağlıklarını koruyabilmeleri için oldukça önemlidir.

Kadınlar kişisel bakım ürünlerini seçerken çok dikkatli davranmalılardır. Eski dönemlerde tek kullanımlık hijyen ürünleri yoktu. Günümüzde ise yeni nesil hijyen ürünleri ve her ihtiyaca uygun çeşitleri mevcuttur.

Kadın Hijyenik Ürünleri Nelerdir?

Kadınlar mens (adet) dönemlerinde tek kullanımlık hijyen pedler kullanırlar. Kadınlar kanama dönemlerinde kendilerini huzursuz hissedebilirler. Bu sebeple kullandıkları hijyenik pedin onları iyi hissettirmesi gerekmektedir.

Kadınların mens dönemi, rahmin iç astarından düzenli olarak yaklaşık bir aylık periyotlarla kanama gelmesi sürecidir. Genellikle 11 yaşlarında başlar ve yaklaşık 50 yaşlarında sonra erer. 3 ila 5 gün arasında süren kanamaların yoğunluğu gününe göre değişir. 1., 2. ve 3. günleri yoğun kanama ile geçebilir. 4. ve 5. günler ise kanama azalacaktır.

Bu dönemi rahat geçirebilmek için Cosmetica’da kadın bakım ürünleri kategorisiden istediğiniz hijyen ürününü satın alabilirsiniz. Orkid, Kotex, Sleepy markalarına hijyen ped; O. b., Kotex markalarına da tamponlar için bakabilirsiniz. Ürünleri seçerken kilonuza ve kanamanın yoğunluğuna bakarak tercih yapabilirsiniz. Hijyen pedlerinde uzun, kısa, kalın, çok ince, gece korumalı vb. ürün alternatifleri mevcuttur.

Mens dönemlerinden önce ya da sonra genital akıntılar olmaktadır. Bu sebeple kadınlar günlük kullanıma uygun pedler kullanırlar. Bu konuda en çok çeşide sahip Kotex ve Orkid markalarını inceleyebilirsiniz.

Kadınların bazı sebeplerden ötürü idrar kaçırma sorunları olabiliyor. Birtakım rahatsızlıklar ya da yaşlanmanın etkisiyle bu durum oluşmaktadır. İdrar kaçırma dönemlerinizdemesane pedi kullanmanız kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Mesane pedi için Orkid markasını inceleyebilirsiniz.

Genital bölgenin temizliği için bazen destek alınması gerekli.  Genital bölgenin kendine has bir yapısı ve farklı bir pH değeri vardır. Genital bölge temizliği için Sebamed ve Nivea markalarının losyonlarına ya da mendillerine bakabilirsiniz.

Genital Bölge Temizliği Nedir?

Dış genital bölgenin temizliği için bazı bakım ürünlerini zaman zaman kullanırız. Ürünler losyon ya da mendil formundadır. Ürünler sadece dış genital bölgenin temizlenmesinde kullanılmalıdır.

Gençlerde genital bölgenin pH dengesi 4.2 ila 5 arasında olurken 50 yaş için daha yüksektir. Genital bölge temizleme ürünü seçilirken yaş durumu göz ardı edilmemelidir.

Genital Bakım Mendili Nedir?

Genital bölgenin temizliğini gerçekleştirmek için suya ihtiyaç duyarız. Lakin seyahat halindeyken ya da dışarıda zaman geçirmemiz gereken bir gün yaşıyorsak genital bölge için özel üretilen temizleme mendillerini kullanabilirsiniz. Mendiller genital bölgenin pH değerine göre tasarlanmıştır. Mens döneminde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tampon Kullanımı Hakkında

Kadınların mens dönemlerinde hijyenik ped yerine kullandıkları bir üründür. Farklı boyutlara sahip olan tamponların olabildiğince en küçük boyu kullanılmalıdır. Tampon değişimi yapmadan önce mutlaka ellerinizi yıkayınız.  Tamponu taktıktan sonra ürünü hissetmemiz gerekmektedir. Kullanırken zorlanıyorsanız kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Tamponunuzu 4 saatte bir değiştirmeniz gerekmektedir. 8 saatten fazla aynı tamponu kullanmanız bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Mesane Pedi Nedir?

Kadınların anatomisine uygun tasarlanmış yeni nesil bir üründür. Kadınların idrar kaçırma problemlerine yönelik çözüm getirmektedir. Hijyenik pedlerden farkı lastikli kenarlarıdır.

Kadın bakım ürünlerinin tamamına Cosmetica’dan ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü hemen satın alın.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?