Unisex Deodorantlar

Ürün
  Aradığınız ürünü bulamadık.

  Günün yoğun temposu içinde terleriz ve kötü kokuların yayılımı gerçekleşebilir. Deodorantlar ise bu kötü kokuların oluşmaması için bize gün boyu destek verir.

  Deodorantlar kadınlara ve erkeklere özel üretilmektedir. Bazı deodorantlar ise unisex yani iki cinsinde kullanımı için uygun üretilmiştir.

  Neden Kadın ve Erkeklere Özel Deodorantlar Üretilir?

  Deodorantlar kadınlar ve erkekler için farklı üretilir. Vücut kimyalarının farklı olması ve ihtiyaçlarının farklı gelişmesi sonucunda en iyi faydayı sağlamak için kişisel bakım ürünlerinde cinsiyet ayrımına gidilmektedir. Deodorantlarda kadın ve erkeklere özel farklı esanslar kullanılır. Bu özellik kadın ve erkek deodorantları arasındaki en büyük farktır. Bazı ürünlerde ise içerik ve koku hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Bu tip ürünlere unisex kullanımına uygun ürünler diyebiliriz.

  Günün Yoğun Temposu İçinde Neden Terleriz?

  Gün içinde terlememize neden olacak birkaç faktör sizin için sıralayabiliriz. Fiziksel aktivitenin vücuda verdiği sıcaklık ter bezlerini harekete geçirir ve vücut kendini dengede tutmak için ter salgılamaya başlar. Terimizin içeriğinde su ve tuz vardır.

  Durduğumuz yerde de terleme gerçekleşir. Bu tip terleme çeşidine ise duygusal ya da psikolojik nedenlerden oluşan terleme diyebiliriz. Bu tip terlemede başta koltuk altı olmak üzere avuç içleri de terler. Bazı durumlarda alında da terlemeler görülür. Bu sürecin içinde ekrin ve apokrin ter bezleri birlikte ter üretir. Apokrin bezinin salınım yaptığı ter karakteristik vücut kokumuzu oluşturan lipit ve proteinlerden oluşur.

  Neden Terlediğimizde Kokarız?

  Aslında terimiz kokmaz. Terleme sonucunda kapalı alan olan koltuk altı gibi yerlerde bakteriler oluşur. Terleme ile gelişen bu bakterilerden dolayı terlediğimizde koku yaymaya başlarız. Tabii bazen terimiz kokmaya bilir. Ya da kişiler arasında terinin kokma ağırlığı farklı olabilir. Deodorant kullanımı ile bu bakterilerin oluşumu minimize edilir bu sebeple de koku oluşmaz.

  Deodorantlarla Antiperspirantlar Arasındaki Fark Nedir?

  Deodorantlarla antiperspirantlar sıklıkla karıştırılmaktadır. Deodorantlar terlemede oluşan kokuları baskılar antiperspirantlar ise terleme oranını dengeler. Özellikle mesleki hayatında ve sosyal hayatında ter görüntüsü ile sınanan kişilerin kullanmayı tercih ettiği bir üründür antiperspirant ürünler. Ürünün içinde yer alan etkin maddeler ter bezlerine yerleştiği için gün içinde yoğun terlemenin önüne kolaylıkla geçilebiliyor. Böylelikle ter görüntüsüyle sınandığınız günlere veda edebilirsiniz. Özel günlerinizde bu ürünü kullanmayı tercih edebilirsiniz. Rutin zamanlarınızda ise terinizi baskılamanıza gerek yoksa deodorantları koku yayılımını engellemek için kullanabilirsiniz.

  Unisex Deodorantlar Nasıl Kullanılır?

  Unisex deodorantların normal deodorant kullanımından bir farkı yoktur. Bu sebeple normal deodorant kullanımını tekrar hatırlayabiliriz. Özellikle duş aldıktan sonra deodorantınızı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Deodorant kullanmadan önce duş alma şansınız yoksa ıslak mendil yardımıyla terlemiş koltuk altınızı temizleyebilirsiniz. Temiz cildinize 10-15 cm uzaklıktan deodorantınızı uygulayabilirsiniz. Kullandığınız ürün esans içeriyor ise parfümünüzle uyum göstermesi konusuna dikkat edebilirsiniz.

  Unisex Deodorant Seçenekleri Nelerdir?

  Evde bir ürünü birlikte kullanmak isteyen romantik çiftlerimize ve kadın-erkek kullanımı için üretilen esans özelliği baskın olmayan ürün kullanmak isteyen deodorant severler için birkaç unisex deodorant seçeneği önermek istiyoruz.

  Hassas bir cilde sahipseniz alüminyum içermeyen bir ürün kullanabilirsiniz. Bu tip konularda öncelikle aklımıza gelen marka Sebamed markasıdır. Cildin nem dengesine özen gösteren yapısıyla hem erkek hem kadın kullanımı için uygun bir ürün olan Sebamed Deodorant Blossom’u satın alabilirsiniz.

  Hıdro Fugal markasının stres ve ısı kaynaklı terlemeye özel çift etkili koruma sunan antiperspirant ürününü inceleyebilirsiniz. Yine Hıdro Fugal markasının terlemeye ve ter kokusuna karşı ürettiği antiperspirant ürününü satın alabilirsiniz.

  Tüm unisex deodorant ve antiperspirant ürünler için Cosmetica’nın deodorantlar kategorisi altında yer alan unisex deodorantlar bölümüne bakabilirsiniz.

  Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
  Ödeme Şekli
  TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
  YORUM YAZ
  Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?