Kit Boyalar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/10  Ürün Sayısı:239 

Saçlarımızı yenilemeyi çok seviyoruz. Farklı modeller kestirmek ya da farklı renkler uygulamak ara ara tüm kadınların gerçekleştirdiği eylemler. Uzmanlar yeniliklerin insanlara iyi geldiğini söylerler… Tabii sonuçların mutlu etmesi bu durumda önemli bir başlık gibi gözüküyor.

Evde saç boyamak artık eskisine göre daha konforlu bir hal aldı desek… Bu kolaylığın oluşması kullanımı kolay saç boyası kitlerinden sonra gerçekleşti. Bazen doğal saç rengimizi destekleyecek yakın tonlarla bir araya getiririz saçlarımızı bazen de daha çarpıcı renklere yöneliriz… Kendime yeni bir ben lazım, diyen şarkıya kulak veriyoruzdur belki de, ne dersiniz?

Saç Boyası Seçimlerine Nasıl Dikkat Etmeliyiz?

Saç kit boyalarının üstünde renk skalaları vardır ve bu skalalarda temel saç rengi boyandığında hangi sonuçları alabileceğine ilişkin görseller bulunur. Bu uygulamaya dikkat ederek hangi saç rengini seçeceğine karar verebilirsiniz.

Öncelikle ilk defa deneyimleyeceğiniz kit boyanın içinde yer alan alerji testini uygulamayı unutmayın.

Saçlarınıza daha önce denemediğiniz bir renk uygulayacaksanız önce küçük bir deneme ile rengin nasıl olduğuna bakabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalırsanız saçın tamamına uygulayabilirsiniz.

Sadece dip boya yapmak için kullandığınız boyanın artanını saklamayınız. Kapakları açılmış boyaların hemen kullanılması ya da zamana bırakmadan atılması sağlık açısından en uygun harekettir.

Saçlarınızı koyu renkten daha açık bir renge sadece boyayarak döndürmeniz imkansızdır. Bu sebeple saçınızı daha açık renge döndürmek istiyorsanız (2 ya da 3 ton kadar) önce renk açma işlemi uygulamanız gereklidir. Aynı şekilde açık renk saçınızı koyu saç rengine döndürmek istiyorsanız yine saç renginizi açma işlemi yapmanız gereklidir. Bu işlemden sonra aşamalı bir şekilde saçlarınızı istediğiniz en koyu renge ulaştırabilirsiniz. Yaşasın yeni bir ben…

Sözümüzün Konusu: Evde Saç Boyamak Mı?

Evde bazı karmaşık boyama tekniklerini uygulamak çok sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Bu sebeple sizin için hazırlanan saç boyası kitlerini alarak karmaşık olmayan bir yönlendirme ile güzel sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Hem de kendinize ayırdığınız bakım saatleri için güzel bir aktivite olacaktır.

Öncelikle kendinize en uygun saç boyası rengini seçin. Ev için açıktan koyuya gitmek ya da kendi saç renginize yakın saç renkleri seçip uygulamak en kolay yol olacaktır. Sadece beyazları kapatmak ya da dip boyası yapmak istiyorsanız da saç renginize uygun bir boya ile her zaman devam edebilirsiniz.

Saç boyası kitlerinin kullanımları çok pratiktir ve uygulaması kolaydır. Ama isterseniz bir kase ve fırça kiti yardımıyla da saçınızı boyayabilirsiniz. Kitin içinde bulunan boya malzemelerini bir kaseye boşaltın ve hızlı bir şekilde karıştırın. Daha sonra saçınıza hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Önemli olan hızdır çünkü saç boyaları fazla beklemeye gelmez hemen kararmaya başlarlar.

Saç boyası kitlerinin içinde saçınıza bakım yapan ve koruyan ürünler bulunur. Bunları kuralına uygun kullanmayı ihmal etmeyin.

Kullandığınız markanın dışında yeni bir markanın saç boyası kitini kullanacaksanız markalar arası farklılıkları göz ardı etmeyin. Mutlaka yeni marka saç boyama kitinizin kullanma talimatlarını okuyun. Ve alerji testini uygulayın.

Saçlarınızı boyadıktan ve gerekli süreyi geride bıraktıktan sonra çok zaman kaybetmeden boyayı saçınızdan arındırmalısınız. Kutunuzda yıkama sırasında kullanacağınız saç bakım kremleri yer alır ve kullanımı iyi sonuç verir. Saçınıza ilk arındırma işleminde şampuan kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bir de suyun çok sıcak olmaması boya tutunma süreci önemlidir.

Saç Boyama Sürecinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her saç boyama işlemi arasında en az iki hafta olması önemlidir. Sık boyama hem saçınızın sağlığını hem de sizin sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Oldukça uzun bir saça sahipseniz ve tam saç boyama yapmak istiyorsanız tek kutu yerine iki ya da üç kutu boya satın alabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan en fazla iki gün sonra saç boyaması yapmanızı tavsiye ederiz. Saçınızın çok kirli olması saç boyama için ideal bir durum değildir.

Saç boyasının kokusuna karşı hassasiyetiniz varsa amonyaksız daha organik saç boyalarını seçebilirsiniz.

Saç boyama işlemleri zamanla saçınızı yıpratacaktır. Bunun gerçekleşmesini istemiyorsanız saç bakım ürünlerini düzenli kullanmanız ve boyalı saçlara uygun bakım ürünleri seçmeniz önemlidir.

Kusursuz Saç Renkleri Cosmetica’da

Vanilyalı Tart, Krem Karamel, Frambuazlı Çikolata, Vişneli Turta, Sıcak Çikolata, Bitter Brownie ve daha fazla tatlı çeşidi pardon ☺ renk seçimi için Pure Colur kit boya seçeneklerine bakabilirsiniz. Marjinal saç renkleri arayışı içindeyseniz Neva markasının birbirinden çarpıcı renk seçenekleri tam size göre. Ve daha fazla markanın saç boya kiti için Cosmetica’nın saç bakım kategorisi altında yer alan kit boya bölümünden istediğiniz saç boyasını satın alabilirsiniz. Farklı saçlar bir tık uzağınızda.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?