Bitkisel Yağlar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:42 

Bitkilerden gelen güzellik ve şifa insan tarihinde oldukça eskidir. Günümüzde ise daha kolay kullandığımız hazır formları mevcut. Cilt, saç, kirpik, kaş ve tırnak bakımında kullandığımız ve sorunlarımızı çözerken bize yardımcı olan mucize dolu ürünlerdir bitkisel yağlar. Şifası zaman içinde kanıtlanmış kakao, çay ağacı, çörek otu, badem ve daha fazla doğal kaynağın özlerinden oluşan yağlar ile hayatımız daha güzel daha şifa dolu diyebiliriz.

Bitkisel Yağ Nedir?

Bitkilerin kendinden, tohumundan ya da meyvesinden öz alınarak üretilen yağlara bitkisel ya da bitki özlü yağlar diyebiliriz. Bazı yağlar kullanılması için başka yağlarla birleştirilir ve kullanıma hazır bir halde bizlere sunulur. Bazı yağlar ise tek başlarına herhangi bir karışıma ihtiyaç duymadan şişelenerek yine kullanımımıza hazır bir şekilde sunulur. Yağlar likit kıvamında olur ve cilt, soluma ya da ağızdan vücuda girişi sağlanır.

Bitkisel Yağların Faydası Nedir?

Bitkisel yağlar şifa ve güzellik vermek için hayatımızda yer alırlar. Her bitkisel yağın vücudumuza verdiği etkisi farklıdır. Yoğun diyebileceğimiz zengin bileşenlerden oluşan bu ürünler vücudumuzla ilgili çoğu sorunda etkili rol oynar. Örneğin, Hindistan cevizi yağını cildinizi nemlendirmek ya da saçınızı nemlendirmek için kullanırken tereyağı yerine yemeklerinizde de kullanarak şifasını vücudunuza alabilirsiniz. Ketojenik beslenme modelinde en çok sesini duyuran Hindistan cevizi yağını sıcak içeceklerinize karıştırarak da kullanabilirsiniz. Özellikle filtre kahvenize farklı bir aroma katacağını söyleyebiliriz. Yine cildinize masaj yaparken kullanabileceğiniz argan, kayısı ve susam yağından bahsedebiliriz. Özellikle tırnak bakımında kullanılan çay ağacı yağı da önemli sorunların çözülmesinde fayda sağlayan bitkisel yağlar arasındadır.

Cildimizi Besleyen ve Sorunlarını Çözen Yağlar Hangileridir?

Bildiğiniz üzere hiçbir şey tek başına güzellik ve şifa dağıtamaz. Güzel bir cilt için şifalı bitki yağları kullanmak oldukça etkilidir ama sıvı tüketimi ve uyku da bu süreçte önemlidir. Güzellik ve şifa konusuna her zaman çok yönlü yaklaşmak gerekiyor.

Bitkisel yağlar farklı sorunlara ve farklı çözümlere ortak olan çeşitlerden oluşur. Kuru cildinize bir çözüm arıyorsanız cilt bakım reçetenize avokado, argan ve kayısı yağını ekleyebilirsiniz. Akne lekelerinden kurtulmak için bir çaba içerisine girdiyseniz mücadelenize lavanta ve çay ağacı yağlarını da eklemelisiniz. Cildinizin yazın güzel bir şekilde bronzlaşmasını istiyorsanız kakao yağı güzel kokusu ve cildinizi besleyen yapısıyla plaj çantanızda yerini alsın deriz.

Bitkisel yağların sorunuza fayda sağlaması için düzenli uygulanması ve doğru uygulanması gereklidir. Unutmayın düzenli ve doğru bir şekilde kullanmadığınız hiçbir ürün fayda sağlamaz.

Saç Bakımı İçin Hangi Bitkisel Yağı Kullanalım?

Saç bakımı için birçok yağ alternatifinden bahsedebiliriz. Saçların dökülmemesi için oluşturulan bakım karışımlarınızın içine zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi yağlarından birini tercih ederek ekleyebilirsiniz. Yağları tek başına saç diplerinize masaj yapmak için de uygulayabilirsiniz. Ya da saç uçlarınızda oluşan kırıklar için argan yağını kullanabilirsiniz.

Bitkisel Yağ Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Destekleyici ürün olarak kullanılan bitkisel yağları kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışın,

Cildinizin ihtiyacına uygun bitkisel yağlar kullanın,

Bitkisel yağları tek başına kullanmadan önce pH dengesine dikkat edin,

Bitkisel ürünlere alerjiniz varsa ürüne alerjik cilt testi yapmadan çok miktarda kullanmayınız.

Bitkisel Yağlarla Güzellik ve Şifa Cosmetica’da!

Herbal Science, Extrem Naturel ve Procsin markalarının birbirinden güzel bitkisel yağ çeşitleri Cosmetica’nın kişisel bakım ürünleri kategorisi altında yer alan bitkisel yağlar bölümünde. Her türlü cilt sorununuz ve bakımınız için ihtiyaç duyduğunuz mucize bir tık uzağınızda.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?