Diş İpleri

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:7 

Diş sağlığını korumak ve sağlıklı dişlere sahip olmak için birkaç uygulamayı bir arada kullanmak gerekir. Düzenli diş kontrolü, dişlerin fırçalanması, ağız çalkalama suları ve diş ipleri diş sağlığını korumak için önemli uygulamalardır. Sadece diş fırçalamak diş sağlığı için yeterli değildir. Dişlerin arasını da düzenli bir şekilde temizlemek dişlerin çürümesini engellemek için önemlidir. Dişlerin arasını diş arası fırçaları ve diş ipleri ile temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Diş ipi kullanmayan kişilerde diş arası çürümeleri oldukça fazla görülmektedir.

Diş İpi Kullanmanın Önemi Nedir?

Gün içinde her dişinizi fırçaladıktan sonra diş ipini kullanmanızı diş hekimleri tavsiye eder. Özellikle gece yatmadan önce dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipini kullanabilirsiniz. Bütün gece ağız kapalı kalacağı için çürüklerin oluşması daha fazla görülmektedir. Gün içinde yediğimiz yemeklerin diş aralarından tamamen temizlenmesini diş ipi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Temiz ve tüm yemek artıklarından arınmış bir ağızla gece uymanız diş sağlığınız için faydalı olacaktır.

Ağız ve diş sağlığınız için seçeceğiniz diş ipi modelini öncelikle belirleyin. Mumlu, mumsuz, aromalı, aromasız ve daha fazla diş ipi çeşidi arasından dişleriniz için en uygun olanını deneyerek karar verebilirsiniz.

Diş aralarında kalan bakteri plaklarını ve yemek artıklarını diş ipiyle temizlemeniz diş sağlığınız için önemli bir alışkanlıktır.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Gerekli uzunluktaki diş ipinin bir ucunu parmağınıza dolayın ve diğer eliniz ile diş ipinin öteki ucunu tutun. Hazırladığınız diş ipini her dişinizin arasına gelecek şekilde ileri geri hareketlerle uygulayın. Her diş arası için temiz diş ipi kullanın. Diş ipini kullanırken ipi koparmamaya ve diş etinize zarar vermemeye çalışın.

Düzenli Diş İpi Kullanmanın Faydasını Hemen Fark Eder Miyim?

Düzenli diş ipi kullanmaya başladığınızda hemen etkisini görmeye başlarsınız. Dişleriniz daha temiz olacağı için diş aralarında çürükler oluşmaz ve diş etlerinde oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz. Zamanla daha iyi ve temiz görünen dişlere sahip olursunuz. Daha sağlıklı bir ağızda nefesiniz de güzelleşir ve diş etleriniz de en az dişleriniz kadar sağlıklı görünür.

Diş İpi Kullanımında Diş Eti Kanaması Normal Midir?

Diş ipi kullanmaya yeni başlamışsanız ilk zamanlar diş eti kanaması normal kabul edilebilir. Diş ipi kullanımı süresince diş eti kanaması geçmiyorsa hemen bir diş doktoruna başvurup diş eti kanamasının herhangi bir diş sağlığı sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığına baktırabilirsiniz. Diş ipinin ilk kullanımından belli bir süre sonra diş eti kanaması duruyorsa bu diş etinizin diş ipi kullanımına alıştığını gösterir ve diş ipi kullanımına devam edebilirsiniz.

Diş İpi Kullanımı Diş Etine Zarar Verir Mi?

Diş ipi kullanımı diş etine zarar vermez. Diş ipi kullanımı aksine diş etinin sağlığı için önemlidir. Diş ipini doğru kullanmak ve uygulama yaparken diş etine zarar vermeyecek şekilde diş aralarını hedeflemek yeterli olacaktır. Diş ipi kullanımında diş etine gelecek ve zarar verecek şekilde kullanırsanız diş etleriniz zamanla rahatsızlanabilir. Burada diş ipi değil diş ipini yanlış kullanmak diş etlerine zarar verecektir. Bu sebeple diş fırçalarken ve diş ipi kullanırken mutlaka doğru bir şekilde uygulama yapmanız beklenir.

Diş İpi Seçenekleri Nelerdir?

Diş ipinin sade ya da aromalı çeşitleri vardır. Diş ipinin diş aralarına bakım yapan maddelerle birleştirilmiş çeşitleri de vardır. Ağız ve diş sağlığınıza uygun diş ipini seçerek rahatlıkla dişlerinize uygulayabilirsiniz. Colgate, Oral-B, Sensodyne ve daha fazla markanın ürettiği diş ipi çeşitlerine Cosmetica’nın ağız bakım ürünleri kategorisi altında yer alan diş ipleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Dişinize en uygun ürünü birkaç ürünü deneyerek seçebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?