Roll On Ağdalar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:13 

Kadın ve güzellik tarihine bakındığımızda karşımıza hep Kleopatra çıkar. Kadınların fazla tüylerden kurtulma isteği de ilk Kleopatra’dan geldiği rivayet edilir.

Günümüzde kullanılan ağdadan daha farklı bir karışım kullanılıyormuş. Şeker miktarı yüksek olan bu karışımı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürüp bir bez yardımıyla tüyleri alıyorlarmış. O dönemde en ilginç olan saçların da ağdayla alındığı gerçeği… Saç dışında koltuk altı, bikini bölgesi, bacaklar ve yüzde de sakal-bıyık bölümleri ağda ile alınırmış. Bu uygulama güzel görünme isteğinin yanı sıra iklimi çok sıcak olan bölgeler için bir hijyenik uygulamaymış. Keopatra’nın Mısır’da yaşadığını düşürsek oldukça sıcak bir bölge olduğunu biliyoruz.

Ağda uygulaması o zamandan bu zamana kadar varlığını korumayı başardı. Tabii ki teknolojiden ve gelişmelerden faydalanarak ağda da değişti. Doğal ve faydalı özlerle birleştirildi ve kullanımı daha pratik hale getirildi.

Ağda gibi geleneksel bir tüy alma yöntemi arayışı içindeyseniz size teknolojinin en pratik hale getirdiği roll on ağdaları önerebiliriz. İstenmeyen tüyleri hayatınızdan çıkarırken bir yandan da cildinize de bakım yapar. Vivet markasının portakallı, çay ağacı yağlı, hindistan cevizi özlü, limonlu, kavunlu, azulenli ve pudralı çeşitlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Neden Ağda?

Günümüzde tüylerden kurtulmanın eskiye nazaran ağda dışında da bir sürü alternatifi var. Geçmişte sadece ağda varmış ama günümüzde bu işlemler için üretilen özel jiletler ve lazer epilasyonlar mevcut. Ama tüm bu alternatiflere rağmen çoğunluk hala en geleneksel yöntem olan ağdayı kullanıyor. Peki o zaman doğru soruyu soralım, neden hala ağda?

Çünkü jilet kullanımı ne kadar pratik olsa da kısa sürede tüylerin çıkması ve kişinin bu süreci sık sık tekrarlamak zorunda kalması uzun vadede mutsuzluk yaratabiliyor. Ağda ile alınan tüyler ise yaklaşık 4 hafta kadar gündeminizden çıkmış oluyor. Bu sebeple insanların çoğu anlık sorunu çözen jiletler yerine uzun vadede sorunu çözen ağdayı tercih ediyor.

Lazer epilasyon uygulamasının ise maliyetli olması ve bazı bölgeler için çok acı veren bir uygulama olmasından dolayı geleneksel yöntem olan ağdaya çoğu zaman yenik düşüyor. İşte tüm bu sebeplerden ötürü çoğu insan günümüzde hala ağdayı tercih ediyor.

Ağda uygulamasını sadece kadınlar kullanmıyor. Erkeklerin de sık başvurduğu bir yöntem. Hijyen açısından, estetik görünüm kaygısı ve bazen de sporcu kimliğinin getirisi olarak erkekler de ağda kullanır. Ya da tüylerden kurtulmanın diğer yöntemlerine başvurur. Erkekler özellikle berberlerde yüz bölgeleri için ağdayı kullanıyor.

Roll On Ağdalar

Teknolojinin ve zamanın getirisiyle her şey değişiyor ve gelişiyor demiştik. Roll on ağdalar da bu gelişimden faydalanmış pratik ve güzel bir ürün. Birçok çeşidi mevcut ve kullanımı çok kolay. Bu sebeple kişisel bakımınızı evinizin konforunda da gerçekleştirebilirsiniz. Kartuş formunda geliştirilen ağda istediğiniz bölgeye uygulamanızda kolaylık sağlıyor. Her roll on ağda kullanımından sonra istenmeyen tüyler hayatınızdan yaklaşık 4 hafta boyunca çıkıyor.

Roll on ağda çeşitlerini tüylerinizin yapısına göre seçebilirsiniz. Hassas ciltler, sık tüyler ya da inatçı tüyler için farklı içerikte olan roll on ağdaları tercih edebilirsiniz. Özel başlıkları sayesinde en kısa tüyleri bile kırmadan kökünden kolayca alır. Cildinize normal ağdalar gibi zarar vermez aksine bakım sağlar.

Roll on ağdayı düzenli kullandığınızda tüylerin seyreldiğini hatta bazı bölgelerde tamamen çıkmadığını fark edeceksiniz. Kol, bacak, bikini bölgesi, karın üstü bölgelere kolaylıkla uygulanabilen roll on ağdalar dermatolojik olarak testten geçmiş ürünlerdir. Evinizin konforunda pratik bir şekilde uygulamanız için en uygun ağda çeşididir.

İstediğiniz roll on ağda çeşidine Cosmetica’da yer alan kişisel bakım ürünleri kategorisi altında yer alan epilasyon ürünleri bölümünden ulaşabilirsiniz.
Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?