Göz Kalemi

Filtre
Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/7  Ürün Sayısı:146 

Göz makyajı denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden biridir göz kalemleri… Göz makyajınızı tamamlar ve kusurlarınızı kapatır. Sade ve doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız bir kalem bir rimel sürmeniz yeterli olacaktır. Kalemli ve kalemsiz iki gözü kıyaslamak istesek herkesin kalemli gözü seçeceğine eminiz. Kaş ile göz, gerisi söz…

Yüzünüzde estetik bir görünüm ortaya çıkarmak istiyorsanız göz kaleminden yardım alabilirsiniz. Çünkü göz kalemi hem gözünüzün yapısını belirginleştirir hem de kusurlarını kapatır.

Çoğu zaman sadece göz kalemi sürerek günü geçirebilirsiniz. Bunun için göz yapınıza uygun ürünü ve rengi bulmanız yeterli olacaktır. Tüm gün kusursuz bakışlarla dolaşmak ruhunuza iyi gelecektir.

Göz kalemini günlük makyajınızda kullanabileceğiniz gibi özel geceler içinde yapacağınız makyajda da kullanabilirsiniz. Gece makyajlarında göz kalemlerinin koyu tonları mutlaka kullanılır.

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Makyaj yaparken doğru ürünü seçmeniz kadar doğru uygulamanızda önemlidir. Öncelikle göz şeklinizi doğru tanımlayarak harekete geçmeniz sağlıklı olacaktır.

Göz kaleminin en yaygın kullanım şekli gözün iç kısmına sürülme şeklidir. Göz kapağı için eyeliner kalemini kullanmanız daha doğru olacaktır. Ama istenirse normal göz kalemleri de göz üstü için kullanılabilir.

Gözünüzün içine daha yumuşak uçlu göz kalemi kullanmanızı tavsiye ederiz. Renk konusunda da gözlerinizin şekline göre karar verebilirsiniz. Gözleriniz küçük ise açık renkleri büyük ise koyu renleri tercih edebilirsiniz.

Göz kaleminizin akıp dağılmaması için kirpik diplerinize transparan göz farını bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa bu uygulama sizin için çok faydalı olacaktır.

Göz Kalemi Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj severlerin ihtiyaçlarına yönelik farklı formlarda göz kalemleri üretilmektedir. Tıpkı göz farlarında olduğu gibi renk skalası göz kalemlerinde de geniştir. Hatta göz kalemleri için sonsun renk seçenekleri var desek abartmış olmayız.

En sadık tüketici kitlesine sahip olan göz kalemi ahşap formunda üretilenlerdir. Bu tip göz kalemlerinin ucunu yenileyebilmek için özel kalemtraşlarından yardım alabilirsiniz. Ahşap formunda olan göz kaleminin renk çeşidi çok fazladır.

İşlevi açısından en çok tercih edilen göz kalemi ise asansörlü olanlardır. Ürünü gözünüze uyguladıktan sonra döndürerek kapatabilirsiniz. Böylelikle kaleminizi daha iyi muhafaza etmiş olursunuz. Göz kaleminin ucunun açıkta kalmasından dolayı kırılması, kirlenmesi ya da kuruması gibi problemler söz konusu olabilmekte. Asansörlü göz kaleminin sürülmesi diğer göz kalemlerine göre daha kolaydır. Güzel koyu renk seçeneklerine sahip bir üründür. Kalemtraş kullanımına gerek kalmadan pratik bir şekilde ürünü kullanabilirsiniz. Çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Jel göz kalemi modelleri ise kolay sürebilir özelliği ile ön plandadır. Gözlerinize kısa sürede uyum sağlayacak bir ürün arayışı içindeyseniz jel göz kalemini tercih edebilirsiniz. Ayrıca çok hassas göz derisine sahipseniz bu ürün size tavsiye ederiz.

Cosmetica’da göz kategorisinin altında göz kalemleri bölümünden tüm markalara ulaşabilirsiniz. Ahşap formundaki kalemler için Pastel, Pretty, Loreal Paris ve Golden Rose markalarını ve renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Asansör formunda olan göz kalemleri için Golden Rose, MaxFactor, Flormar markalarına Jel formu için ise Maybelline New York markasına bakabilirsiniz.

Yoğun pigment dokusuna sahip hint sürmesi geleneğini taşıyan kajal formundaki göz kalemi arayışı içindeyseniz Rimmel markamıza Cosmetica göz kategorisinin altında yer alan göz kalemleri bölümünden ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?