Normal Saç Şampuanı

Filtre
Özellik Filtreleme
SEÇİMLER
133 Ürün
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/6  Ürün Sayısı:133 

Kuru, yağlı, kepekli, alerjik, kolay yıpranan, boyalı ve daha fazla saç sorununa yönelik saç şampuanları üretiliyor. Saç şampuanları hayatımızda olmazsa olmaz bir üründür. Geçmiş senelerde sabunla her bakım ve temizlik işimizi halletmeye çalışıyorken günümüzde her ihtiyacımızı karşılayan şampuanlar var. Gün geçtikçe çeşitleri artan ve farklılaşan bir ürün saç şampuanı.

Tabii bu kadar çok seçenek olunca hangi saç şampuanını alacağımızı da bilemiyoruz. Saçınızın ihtiyacını belirleyip ve bu ihtiyaca yönelik içeriği olan bir saç şampuanı seçebilirsiniz. Dönemsel olarak ihtiyacınız değişebilir. Bu sebeple değişen ihtiyacınızla birlikte kullandığınız şampuanı da değiştirebilirsiniz. Hatta bu durumu ihmal etmeyin ve saçınıza iyi gelecek güncel şampuanı kullanmaya çalışın.


Saç Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saçınız için şampuan seçerken saç yapımıza, şampuanın içeriğine ve yıkama rutininizi dikkate alarak karar verebiliriz. Saç teliniz ince, kalın ya da kıvırcık olabilir ya da saç deriniz kuru, yağlı ve karma olabilir. Tüm bu özelliklere yönelik piyasada şampuanlar mevcuttur.

Saçınızın ihtiyacını ve yapısını değerlendirdikten sonra kendinize en uygun şampuanı seçebilirsiniz. Tüm şampuan çeşitleri için Cosmetica’da saç kategorisi altında yer alan saç şampuanı bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Kuru saç yapısına sahipseniz saç derinize nem verecek içerikte bir şampuan seçmeniz önemlidir. Saçınızı kirden arındırırken saç derinizi de nemlendirerek kuru saç derisi yapısından sizi kurtaracaktır. Tabii ki sadece şampuan kullanımı saç derinize iyi gelmez. Ayrıca sıvı tüketiminize ve beslenmenize de dikkat etmeniz süreç için önemli. İçinde sülfat madde olmayan şampuanlar hassaslaşan kuru saç derinize daha iyi gelecektir. Bunun için Dieci markasının sülfatsız çeşidini tercih edebilirsiniz.

Yağlı saç derisine sahipseniz büyük ihtimalle en çok sönük saç görüntüsünden şikayetçisinizdir. Bu sebeple saçınızı kirden arındırırken, saç derinizdeki yağı dengeleyecek ayrıca saçınızı hafifletip hacim verecek bir saç şampuanı kullanabilirsiniz. Ayrıca yağlı saç derisine sahip kişilerin saç derisini ekstra yağlandıracak ya da saça ekstra yumuşaklık verecek ürün içeriklerinden uzak durmasını tavsiye ederiz.

Yaz aylarından kalma bir saç ya da değişimi seven ve bolca kimyasallara maruz kalan bir saçınız varsa daha çok keratin bakımından zengin şampuanları tercih edebilirsiniz. Doğal yağ içerikleri de ayrıca saçınızın yeniden yapılanması için size büyük destek verecektir. Loreal Elseve mucizevi yağlar içeren çeşidini tavsiye ederiz. Bioblas markasının argan içerikli şampuanını da deneyebilirsiniz.

Bazen saç tipimizi belirlemekte zorlanabiliriz. Dönem dönem saç derimizin huyu suyu da değişebilir. Kışın yağlanan ve sönük saçlarla başa çıkmaya çalışırken yazın da kuru saç ve kepekle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Neyse ki hepsinin çözümü var… Şampuanınızın ilk hedefi saç derinizdir. Bu sebeple size uygun bir şampuan kullanmazsanız saç derinize zarar verebilirsiniz. Yanlış şampuan kullanımı saç derisinin kepeklenmesine ya da egzama gibi deri hastalıklarına sebebiyet verebilir. Saçınızı kısa bir süre gözlemledikten sonra tipine ve sorununa karar verebilirsiniz. Ya da bir cilt uzmanına giderek saçınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Daha doğal ve farklı içerikler için Bioblas ve Dieci markalarının ürünlerini inceleyebilirsiniz.  Bioblas markasının siyah sarımsaklı, collagen, procyanidin, argan, antistres, kepek karşıtı, bıttım yağı ve daha fazla ürün çeşidiyle saç sorunlarınıza çözüm sunmak için Cosmetica’da sizi bekliyor. Dieci markası için ise sülfatsız, tuzsuz, onarıcı ve daha fazla ürün çeşidi sorun çözmek için hazır… Blendax, Clear, Dove, Duru, Gliss, Pantene ve Syoss gibi güvenilir markalar Cosmetica’da saç kategorisi altında saç şampuanları bölümünde… İstediğiniz şampuan çeşidini Cosmetica’dan tek tıkla satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?